V sedmi, šesti dobrá hra, v neděli navíc proti sudím!

0
12

Na palubovce druhé Chrudimi jsme odcestovali pouze v sedmi hráčích, po zranění kotníku v neděli šest statečných proti Přelouči podpořené dvojicí arbitrů Barták – Petrák. Nemáme v oblibě se rozepisovat o arbitrech, ale tentokrát toho bylo až moc. V chrudimské sportovní hale se v sobotní podvečer odehrál velmi pěkný basket na obou stranách palubovky. Domácí hrající letos ve velké pohodě udržovali mírný náskok čtyř bodů, a jen díky naší nedisciplinovanosti. Ve druhé části domácí přidali a s námi to nevypadalo vůbec dobře. Zbytečné, až žákovské chyby dostali Darren do pohodlného vedení, k tomu je nutno přičíst střelecký výpadek a rázem byl stav 42:25. Do druhé půle jsme vstoupili se změnou obrany, kdy o přestávce hráči prošli rychlokurzem, hledali jsme něco čím domácí zaskočit, a řekněme si, že se nám to povedlo. Chrudim v této části dala pouhých 14 bodů za 15 minut!!! Náskok domácích se ztenčil na pouhé dva body 56:54. Bohužel, to bylo tak vše na co jsme měli. V úzké rotaci docházeli síly, a domácí využili okénka v obraně a třemi přesnými zásahy z poza oblouku rozhodli utkání ve svůj prospěch.

V neděli, jak už bylo zmíněno nastoupilo pouze šest hráčů! Domácí po sobotním výprasku od hradeckých Lions chtěli vybojovat, a hlavně oplatit porážku z prvního utkání.  Domácím lépe vyšel vstup do utkání, ale nás držel zejména Pavel Veselý, a tak jsme se drželi stále na dostřel. To ovšem nikdo netušil, že do utkání začnou zasahovat sudí,kteří nenápadným způsobem posuzovaní jednotlivých situací, hájili domácí hráče. Pro nás bylo obtížné obejít hráče, který vám visí na zádech, ve dvojtaktu do vás evidentně strčí, sekání přes ruce atd. Na druhé straně po evidentních krocích, loktu, odpískán náš faul a už se to vezlo. Do poločasu jsme ještě drželi přijatelný výsledek 46:35. Po přestávce za mohutné podpory dvojice Barták – Petrák nebylo o čem hrát. Náskok se postupně vyšplhal přes dvacet bodů, u nás maximálně stoupal počet faulů. Šest hráčů = jeden vyfaulovaný, tři po čtyřech faulech. Závěrem jen říci, že Přelouč by vyhrála tak jako tak,my jí blahopřejeme k úspěchu. Pánům s píšťalkou přejeme soustu takto vyvedených utkání 🙂