Tragické vstupy do druhých poločasů nás stáli body

0
78

V sobotním utkání na palubovce ústecké Slunety se v prvním poločase hrála vyrovnaná partie. Domácí narostlý tým do druhé půle razantně přitvrdil muziku s čimž jsme se nedokázali popasovat, bohužel to nezvládl opět ani sudí Karel Anton. Měli jsme pár okamžiků, kdy jsme se nadechli k náporu, ale domácí našli vždy účinnou zbraň a zaslouženě vyhráli.

Sluneta USK – BKT 78:53(30:27)

V nedělním utkání se hrál o poznaní hezčí a rychlejší basketbal. Úvod utkání jsme měli jako z partesu, rychlý náskok 11:0 však domácí dokázali především pendlujícímu hráči  Jakubovi Zbroji (za 1.poločas 24 bodů) smazat. Nadále se hrálo velmi vyrovnané utkání. Domácí na začátku 2Q lehce utekli, ale závěr přeci jen patřil nám. Do šaten se šlo za stavu 36:38 pro BKT. Jenže opět se nám totálně nepovedl vstup do druhé půle! Domácí šňůrou 17:0!!! odskočili hostům, a zdálo se, že je po utkání. Naši hráči vyhrabali zbytek energie a nadšení, a začali jsme náskok soupeře mazat. Minutu před koncem jsme za stavu 68:66 pro Slavoj, měli možnost dvou TH, bohužel neúspěšně. Následný útok se domácích 70:66. Rychlá trojka Vojty Jandů 70:69! Podařilo se nám ubránit, následovat TO. A pak přišla jediná sporná situace, jinak velmi dobře pískajících sudí. 15 sekund před koncem nám bylo odpískáno hraní přes půl. Domácí se tak dostali k držení míče, následovala stejná situace, tentokrát bez hvizdu píšťalky. Nejlepší hráč domácích Jakub Zbroj zkušeně proměnil první TH, druhý takticky nahodil na obroučku. Nám se již nepodařilo zakončit.

Slavoj Litoměřice „B“ – BKT 71:69 (36:38)