B-tým stále čeká na vítězství

0
9

Spartak Kaplice – BK Tábor B 62:46 (40:15)

K soutěžnímu utkání nastoupily oba celky téměř po měsíční pauze (předchozí kolo bylo odehráno 10.12.2016). Tato herní odmlka se částečně projevila i v obraze hry. Trenér Blažek vyslal na úvodní rozskok tradiční zahajovací sestavu Adámek – Čegan – Míšek – Novotný – kapitán Hejný. Skóre duelu bylo otevřeno hned první střelou, kterou proměnil táborský Makovec (0:2). Jenže ze strany hráčů od Jordánu to bylo na dlouhou dobu vše. V průběhu první desetiminutovky se již neprosadili a domácí si vybudovali rozhodující náskok.

Spartakovci se rozehrávali pomaleji především v ofenzivě, kde chvíli hledali recept na zónovou obranu táborských. V polovině první čtvrtiny ukazovala tabule stav 8:2. Lépe se jim dařilo ve zbylé části této periody. Když se k tomu přidala precizní obrana, vyhouplo se skóre po trojce Novotného po první části na 22:2. Druhé hrací období opět začali hosté úspěšnou střelou (22:4), která nezůstala jediná, domácí však stále drželi tempo a postupně navyšovali své vedení – 34:6 (15.). Kaplický kouč pravidelně točil sestavu, ale ne vždy bylo na hřišti optimální složení (hráči se někdy až moc hledali). Přesto do poločasové přestávky narostl stav na 40:15.

Po změně stran předvedli svěřenci trenéra Blažka trochu mdlý projev. Za druhých 20 minut nastříleli už jen 20 bodů (méně, než za celou první čtvrtinu). I tak si nadále drželi bezpečné vedení. To se ve 23. minutě po koši Čegana vyšplhalo již na devětadvacetibodový rozdíl (46:17). Táborský lídr Vaněk trefou z perimetru odstartoval hostující nápor, jenž přinesl desetibodovou šňůru, snížení na 46:27 (27.) a time out kaplické lavičky (v utkání jediný!). Do konce třetího hracího období skóre poskočilo na 51:33. V závěrečné desetiminutovce se již jen dohrávalo. Domácí si stále drželi dvojciferný náskok (57:35 – 33., 61:41 – 38.) a hosty na dostřel nepustili. V této části už uvadala hra, která jen vzdáleně připomínala ostrý start do utkání z první části. Všichni aktéři už spíše čekali na konečný hvizd rozhodčího. Po jeho zaznění svítilo na tabuli skóre 62:46 a spartakovci se tak mohli se svými fanoušky radovat z vítězství.

Sdílejte
Další článekDruholigové trápení trvá

ZANECHAT ODPOVĚĎ

vložte komentář
zde napiš své jméno